پرشین ویزا - خدمات وقت سفارت و ویزا | 88731722-021
کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است. رم، فلورانس، ونیز و بسیاری شهرهای دیگر، از جمله مقصدهای گردشگری هستند که برنامه هر بازدید کننده‌ای از شبه جزیره ایتالیا را تشکیل می‌دهند.
ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر جمعیت دارد و ۹۱.۶ درصد مردم آن مسیحی هستند. ایتالیا جزو هشت کشور صنعتی جهان به‌ شمار می‌آید. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است و واحد پولی آن یورو است.
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا ست. فرم سفارت ایتالیا را می‌توانید از بخش دانلود فرم ها در منوی سایت پرشین ویزا تهیه نمائید. فرم سفارت ایتالیا باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود.
جهت دریافت ویزای ایتالیا اعتبار گذرنامه ی شخص متقاضی باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزای ایتالیا باشد. همچنین متقاضی باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین ‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است، کپی بگیرد و در روز مصاحبه در سفارت ایتالیا به همراه مدارک تحویل دهد.
اگر قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در کشور ایتالیا دارید شما باید درخواست ویزای توریستی ایتالیا بدهید. ویزای توریستی ایتالیا، شامل افرادی می‌شود که هدف گردشگری دارند. چنانچه قصد اشتغال در ایتالیا را دارید ویزای توریستی به شما اجازه‌ی کار نمی‌دهد و شما احتیاج به صدور مجوز کار دارید و باید درخواست ویزای تجاری ایتالیا را بدهید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایتالیا

1- فرم تقاضای ویزای ایتالیا که باید در دو نسخه تکمیل شود و چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر شود.

2- شناسنامه ایرانی به همراه ترجمه ی رسمی و فتوکپی از تمام صفحات
3- گذرنامه به همراه کپی از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزای ایتالیا باشد.
4- سه قطعه عکس رنگی عکس با زمینه ی روشن، واضح و کاملاٌ جدید. عکس نباید با ظاهر فعلی متقاضی مغایرتی داشته باشد. در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
5- نشانی محل کار و منزل به طور دقیق
6- اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی ویزای ایتالیا
- برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی. دو سری کپی از اصل مدارک فارسی تهیه نمائید.
- برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
- برای کارمندان بخش خصوصی‌ گواهی اشتغال به کار
- برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
7- ضمانت‌نامه بانکی و یا چک رمزدار به مبلغ هفتاد میلیون ریال به ازای هر فرد
8- ترجمه یک سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
9- ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی
10- پرینت گردش حساب آخرین ماه حساب بانکی شخص متقاضی ویزای ایتالیا
جهت ارائه‌ی مدارک فوق احتیاج به وقت سفارت ایتالیا و انجام مصاحبه از بخش ویزای سفارت ایتالیا را دارید. پرشین ویزا مفتخر است در در زمینه اخذ ویزای ایتالیا و خدمات نوبت دهی سفارت ها شما را یاری نماید تا شما بتوانید در زمان مورد نظرتان در سفارت برای انجام مصاحبه حضور داشته باشید
مدارک فوق مدارک اولیه جهت درخواست ویزای ایتالیا می باشد.بررسی اولیه‌ی مدارک معمولاً از سه هفته تا یک ماه طول می‌کشد و ممکن است پاسخ قطعی نسبت به درخواست شما چند هفته‌ای هم بیشتر زمان ببرد.

بعد از موافقت با صدور ویزای ایتالیا مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید عبارتند از:
1- بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد ایتالیا
2- در صورت لزوم فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
3- بیمه مسافرتی: شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور ایتالیا داشته باشد. این بیمه باید هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد و شامل هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و ... است. متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد.
4- پرداخت کل هزینه روادید

توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید ؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش روادید می‌ماند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه ی تعیین وقت سفارت ایتالیا، دریافت ویزای ایتالیا و مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا با شماره تماس حاصل نمایید.
جهت تعیین وقت سفارت کافیست یک اسکن از صفحه اول پاسپورت خود به ایمیل زیر و یا یک عکس از صفحه اول پاسپورت (با کیفیت مناسب) به شماره همراه 09195080551 (پرشین ویزا) در واتس اپ ارسال نمایید. پس از تعیین وقت با شما تماس خواهیم گرفت.