پرشین ویزا - خدمات وقت سفارت و ویزا | 88731722-021
یونان نام فارسی کشوری است در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان. یونان به علت تمدنی طولانی ای که دارد خاستگاه دموکراسی نامیده‌ می شود. یونان در محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع شده است و وارث میراث یونان باستان، امپراتوری بیزانس و نزدیک چهار قرن سلطه ترکان عثمانی است.
این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه شده و از غرب به دریای ایونی محدود است.
یونان به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، بازی‌های المپیک، فلسفه غرب، نمایشنامه‌نویسی و علوم سیاسی شناخته می‌شود.
اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. فرم سفارت یونان را می‌توانید از بخش دانلود فرم ها در منوی سایت پرشین ویزا تهیه نمائید. فرم سفارت یونان باید در دو نسخه و برای هر فرد به طور جداگانه تکمیل شود. در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی در روز مصاحبه ضروری است.

مدارک مورد نیاز سفارت یونان:
1- فرم تقاضای ویزای یونان که باید در دو نسخه تکمیل شود و چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر شود.
2- شناسنامه ایرانی
3- گذرنامه به همراه کپی از صفحات یک تا پنج و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده است. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزای یونان باشد.
4- سه قطعه عکس رنگی عکس با زمینه ی روشن، واضح و کاملاٌ جدید. عکس نباید با ظاهر فعلی متقاضی مغایرتی داشته باشد. در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه‌ی متقاضی باشد، شما باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.
5- نشانی محل کار و منزل به طور دقیق
6- اسنادی مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی ویزای یونان
- برای کارمندان بخش خصوصی‌ گواهی اشتغال به کار
- برای صاحبان شرکت‌های خصوصی: ترجمه‌ی روزنامه رسمی شرکت به همراه رزومه‌ی شرکت به زبان انگلیسی. دو سری کپی از اصل مدارک فارسی تهیه نمائید.
- برای مشاغل آزاد: ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
- برای کارمندان بخش دولتی: ترجمه‌ی آخرین حکم کارگزینی
- برای دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
7- پرینت گردش حساب آخرین ماه حساب بانکی شخص متقاضی ویزای یونان. پرینت حساب بانکی باید روی سربرگ انگلیسی و مهرشده به سفارت یونان ارائه شود.
8- ترجمه‌ی یک سند مالکیت به همراه دو سری کپی از اصل مدارک فارسی

بعد از موافقت با صدور ویزای یونان مدارکی که هنگام دریافت روادید نیاز دارید عبارتند از:
1- بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان
2- در کشور یونان در صورت لزوم فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت
3- بیمه مسافرتی: شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد. این بیمه باید هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد و شامل هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و ... است. متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد.
4- پرداخت کل هزینه روادید

توجه: از کلیه‌ی مدارک باید فتوکپی داشته باشید ؛ اصل مدارک به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها برای بررسی نزد بخش روادید می‌ماند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی در زمینه ی تعیین وقت سفارت یونان، دریافت ویزای یونان و مدارک مورد نیاز سفارت یونان با شماره های 88731722 – 88730597 تماس حاصل نمایید.