پرشین ویزا - خدمات وقت سفارت و ویزا | 88731722-021
اخذ ویزا:
شرایط ویزا برای سفر به كشورهای خارجی دو گونه است: یا كشور مورد نظر از اتباع ایرانی درخواست ویزا می‌كند ‌یا به سبب قراردادهای بین طرفین، اتباع دو كشور از دریافت ویزا معاف هستند. پس اولین گام برای سفرهای خارجی این است كه مشخص كنیدكشور مورد نظر از شما ویزا می‌خواهد یا خیر‌؟

ویزا چیست و چه كاربردی دارد؟ ویزا مدركی است كه به گذرنامه شما ضمیمه می‌شود و نشان دهنده این است كه یكی از نمایندگان دولت آن كشور در سفارتخانه یا كنسولگری‌، درخواست شما جهت ورود به كشور مورد نظر خود را بررسی کرده و تشخیص داده است كه شما واجد شرایط ورود به آن كشور هستید.

باید توجه داشت، گرفتن ویزا تضمین ورود به كشور مورد نظر نیست و افسران مهاجرت در مرزها می‌توانند از ورود مسافران به دلایل مختلف جلوگیری ‌كنند.
به طور معمول ویزا در ورود به هر كشوری، نشان‌ دهنده هدف سفر شما، مدت اقامت در آن كشور و تاریخ آخرین مهلتی است كه برای ورود به كشور مورد نظر دارید.

انواع ویزا
ویزاهای رایج عبارتند از: ویزای توریستی،‌ دانشجویی،‌ تجاری، ‌پژوهشی و…‌ پس اكیدا توصیه می‌كنیم از ابتدا باید ویزای دریافت شده مناسب فعالیت مورد نظر (تجاری، توریستی، دانشجویی یا هر نوع دیگر) باشد در غیر این صورت ممكن است مسافر در طول سفر دچار مشكلات احتمالی شود.
ویزا می‌تواند به صورت singleصادر شود كه در این صورت به شما تنها اجازه یك بار ورود به آن كشور را می‌دهد. همچنین‌ ویزای شما ممكن است multipleباشد كه به این ترتیب، شما امكان ورود و خروج متعدد به كشور صادركننده ویزا را در طی مدت اعتبار ویزا خواهید داشت.
پس اگر نیاز به سفر بعدی به كشور مورد نظر را دارید، به منظور عدم نیاز به اقدام مجدد برای ویزا و طی کردن تمام مراحل آن از ابتدا سعی كنید ویزایی با مدت اعتبار طولانی‌تر و به صورت multiple بگیرید.
لازم به ذکر است که قانون عدم امكان تمدید ویزا برای ویزاهای توریستی و ویزاهای كمتر از ۶ ماه اعتبار است، البته در مواردی خاص مانند مشكلات پزشكی این كار انجام می‌شود.
ویــزا به اشخاصی اعـطا میگردد که درخواست اخـذ ویـزا از یک کشور برای گذر و یا ورود به آن کشور را دارند. عـموما ویزا یا رویداد به صورت برچسب هـمـراه با مهـر مخصوص در صفحات مربوطه در گذرنامه شخص متقـاضی ضمیمه می‌شود.

پرشین ویزا کارگزار تعیین وقت سفارت و اخذ ویزای شینگن 88731722 - 88730597